فراگیری آشپزی و تجربیات آشپزهای بزرگ دنیا در مسیر یادگیری آن

آشپزی

این مقاله به شما در تبدیل شدن به یک آشپز ماهر کمک خواهد کرد و با انجام تکنیک های گفته شده در آن راه پر فراز و نشیب فراگیری آشپزی برایتان هموار تر خواهد شد.

هرگز تسلیم نشوید!

به عنوان یک آشپز خانگی که خود به تنهایی و با اشتیاق این هنر را آموختم،  به شما می گویم بارها و بارها تلاش کردم تا نقش خوبی را در آشپزخانه ایفا کنم. سپس با آزمایش کردن 150 دستورالعمل فراگیری آشپزی در خانه به یک آشپز ماهر تبدیل شدم.

اگر من توانسته ام این کار را انجام دهم شما هم می توانید! به من اعتماد کنید.

فراگیری آشپزی با رعایت نکات زیر

آشپزی

آموزش آشپزی

 

ساعات بیشتری از روز را آشپزی کنید:

بهترین سرآشپز ها اغلب وقت خود را صرف آشپزی می کنند. اکثر سر آشپز های بزرگ در جایی مشغول به کار بودند یا به کلاس هایی برای فراگیری آشپزی می رفتند. تا در موقعیتی قرار گیرند که آنها مجبور باشند غذاهای مشابه را دوباره و دوباره تا زمانیکه به این غذاها تسلط داشته باشند تکرار کنند. تمرین آشپزی و تکرار آن، تکنیک های پایه را تقویت می کند (چاقو را تیز کنید، چاشنی درست کنید، تابه های خود را گرم کنید) تکنیک هایی که در طی یک عمر پخت و پز تکرار می شوند. بنابراین اگر شما می گویید “من یک آشپز بد هستم” به این دلیل است که شما به اندازه کافی آشپزی نمی کنید.

غذاهایی را درست کنید که اغلب افراد دوست دارند:

برای آنکه به یک آشپز خوب در دید اطرافیان تبدیل شوید. مخصوصا در افراد مبتدی باید غذاهایی را در ابتدا بپزید که ذاتا خوشمزه و لذیذ هستند. مثل لازانیا، کیک شکلاتی. شما وقتی دوباره غذا میپزید که از غذای شما تعریف کنند و خوششان بیاید. زیرا اگر دیگران آن را دوست داشته باشند شروع به تعریف و تمجید خواهند کرد و شما را مجبور خواهد کرد که مجددا آن را طبخ کنید. این موضوع نیرو محرکه شما برای یادگیری آشپزی خواهد شد.

بر روی اصول خود کار کنید:

گاهی اوقات لازم است که از اصول خودتان پیروی کنید تا آشپز درونی خود را پیدا کنید. اگر Lidia Bastianich غذای ایتالیایی می پزد به دلیل این نیست که غذای ایتالیایی رو مد است. بلکه به خاطر این است که با اصول او آشناست و به این سبک فراگیری آشپزی متصل و مرتبط است. اگر شما به دنبال یک سبک برای شروع هستید، درباره تاریخچه خانوادگی خود فکر کنید و اینکه چگونه می توانید آن را گرامی بدارید.

از ابزارهای درست استفاده کنید:

ابزار مناسب میتواند زمان زیادی را برای شما صرفه جویی کند. چاقوی تیز، احتمالا مهمترین ابزار شما در آشپزخانه است. هنگامی که شما یک چاقوی تیز را تجربه می کنید، عمیقا متوجه خواهید شد که استفاده از ابزار درست برای تمام وظایف شما در آشپزخانه اهمیت دارد.

پول بیشتری نسبت به آشپز های معمولی بپردازید:

بسیاری از شما ممکن است این عنوان را رد کنید. من شما را درک میکنم که فراگیری آشپزی نیاز به پول زیادی دارد اما این موضوع غیر قابل انکار است که بهترین سرآشپزها بهترین مواد را استفاده می کنند.

جسور باشید:

اینکه بدانید چه ادویه و چه میزان نمک استفاده کنید که غذای تان طعمی شبیه به غذاهای رستوران بگیرد مهارتی است که به شما در جسور تر شدن کمک می کند.

بصری فکر کنید:

شکل ظاهری غذای تان سبب جذب شدن همه افراد به آن خواهد شد. در طی چندین سال پختن غذاهای مختلف به این نتیجه رسیده ام که شکل ظاهری غذا به اندازه طعم غذا در رسیدن به بهترین دستپخت مهم خواهد بود.

یک مخاطب داشته باشید:

وقتی غذایی را برای دوستانتان یا همسرتان می پزید، انگیزه و اشتیاق شما در تهیه بهترین غذا به کمک شما می آید.

ماجراجویانه غذاها را بچشید:

طعم های مورد علاقه افراد را در غذاهای خود اعمال کنید.

از آشپزی لذت ببرید:

زیاد به خود سخت نگیرید به گونه ای که در آخر از فراگیری آشپزی زده شوید. یک سرآشپز خوب به غذا پختن علاقه زیادی دارد و از آن لذت می برد.

فراگیری آشپزی با حضور در کلاس های آشپزی

فقط کافی است که 10 مورد بالا را رعایت کنید تا شما هم همچون من بتوانید به یک آشپز ماهر تبدیل شوید. توجه کنید که تنها حضور شما در کلاس آشپزی شما را به یک آشپز ماهر تبدیل نخواهد کرد. شما می توانید فراگیری آشپزی را در خانه تان دنبال کنید اما به یاد داشته باشید که باید وقت زیادی برای آن بگذارید.

خلاصه

نکته مهمی که در این مقاله به آن اشاره شد این است که از لحاظ ظاهری و طعم، غذایتان باید مشتری را جذب کند. برای تبدیل شدن به یک آشپز ماهر باید غذاهای زیادی را پخته و تمرین کنید و به فراگیری آشپزی علاقه داشته باشید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فروشگاه آنلاین چارسوق